Lada moment wejdziemy w nowy 2023 rok. Jak zwykle powinien przynieść on zmiany w trendach stylizacyjnych w modzie męskiej, a także nowe propozycje od cenionych projektantów. Warto zastanowić się nad tym, jakie będą trendy modowe na 2023 rok i jak przygotować swoją garderobę do tego, aby wciąż pozostawać modnie ubranym. Sprawdź, co w trawie piszczy. 

Sportowa elegancja to właściwy kierunek

Wyraźnie zaznacza się to już w 2022 roku, jednak w przyszłym powinno zyskać na znaczeniu. Sportowa elegancje w modzie męskiej to właściwy kierunek. Dzięki temu mężczyzna w każdej sytuacji czuje się swobodnie i pozostaje przy tym stylowo i elegancko ubranym. Ostatnie lata to stopniowe odchodzenie od bardzo formalnych kreacji. Zmieniające się trendy potrafią wybaczyć nawet nieoczekiwane połączenia, w tym m.in. sportowe obuwie, chinosy, t-shirt i marynarkę. Poza sportową elegancją warto zwrócić również uwagę na dodatki, które w 2023 powinny zyskać na znaczeniu. Powoli stają się już nie tylko efektownym uzupełnieniem i podkreśleniem kreacji, ale nawet jej kluczowym punktem.

Umów się na konsultację!

Co może być modne w 2023 roku?

Jednym z ciekawych trendów zapowiadanych na 2023 rok jest jeszcze większa swoboda w łączeniu ze sobą różnych stylów. Wiąże się to z postępującą kreatywnością świadomych mężczyzn oraz tym, że wciąż szukają oni właściwego połączenia dla siebie. Złożona natura człowieka sprawia, że chętnie mieszamy ze sobą coś, czego teoretycznie mieszać się nie powinno. Na szczęście w modzie męskiej 2023 będzie to jak najbardziej wskazane. Z mody na pewno nie wyjdą białe adidasy, które jako uniwersalne buty z powodzeniem pasują do różnych stylizacji. Można ubrać je zarówno do sportowego stroju, jak i do marynarki do pracy. W adidasach czujemy się swobodnie, pewnie i dobrze. Sprawdzą się w pracy, na zakupach i podczas wyjścia ze znajomymi.

Na co dzień popularnym wyborem pozostaną chinosy i jeansy, czyli kolejne kultowe i uniwersalne części garderoby. Przy bardziej formalnych spotkaniach można postawić na materiałowe spodnie w kant, a w chłodniejsze dni sporym zainteresowaniem powinny cieszyć się spodnie flanelowe w odcieniach szarości.  Do tego sweter, kardigan, t-shirt, polo, czy też koszula i marynarka. Takie połączenia to klasyki, które pasują do wielu codziennych okazji. Ze wzorów warto stawiać na klasyczną kratę lub ubrania jednokolorowe. Wydaje się, że przyszły rok nie powinien w tym zakresie przynieść żadnych zmian. Oczywiście strój zawsze dopasowuje się do okazji, jednak rekomendujemy odejście od krzykliwych i wyrazistych wzorów. Mężczyźni z klasą będą nosić się stonowanie i niepozornie.

Spodnie na zamówienie marki Borelio

Umów się na konsultację!

Dodatki zyskają na znaczeniu

Oczywiście w stylizacji męskiej na 2023 rok nie może zabraknąć praktycznych i estetycznych dodatków. To przede wszystkim starannie dobrany pasek do spodni, a także zegarek, bransoletka, łańcuszek i ewentualne spinki. Wszystkie dodatki powinny być doskonale zgrane ze stylizacją. W ten sposób uzyska się harmonijne połączenie w zakresie stylu i kolorystyki. Dobrze ubrany mężczyzna czuje się dużo pewniej, dlatego warto zwrócić na to baczną uwagę. Im bardziej przyłożysz się do swojej stylizacji, tym lepiej przebiegnie randka, czy też spotkanie biznesowe.

Jakie kolory będą na topie?

Na topie pozostaną kolory naturalne. Od lat w modzie męskiej prym wiodą odcienie szarości, granatu, brązu, żółci, zieleni, a także biel i czerń. To nie powinno ulec zmianie. Uznani projektanci wciąż stawiają na barwy naturalne, dzięki czemu podkreślają swoje przywiązanie do matki natury, a także tego, co daje nam ziemia. Starannie dobrany zestaw powinien być spójny kolorystycznie, jednak nie może zabraknąć w nim ciekawych akcentów. Takimi będą m.in. kolorowe skarpetki.

Jak powinieneś się ubierać?

Oczywiście trendy w modzie męskiej na 2023 rok to jedno, a to jak będziesz się ubierać to drugie. Warto uwzględnić zmieniające się standardy i kanony modowe, jednak nie należy im się bezwzględnie podporządkowywać. To zmiany kreują modę i wyznaczają nowe wzorce. W związku z tym nie obawiaj się ich i noś się przede wszystkim wygodnie i z klasą. Jeżeli chcesz postawić na wysokiej jakości ubrania dopasowane do Twojej sylwetki i charakteru, to sprawdź odzież szytą na miarę. Jako Spilliaert oferujemy najwyższej jakości odzież dla świadomych mężczyzn. Nasze projekty są szyte na miarę i zgodne z obowiązującymi trendami. Posiadamy także ciekawe kolekcje ubrań w standardowych rozmiarach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do kontaktu z naszym zespołem.