Ślub to wyjątkowy moment w życiu każdego mężczyzny. Tego dnia powinien czuć się niezwykle komfortowo i nienagannie wyglądać. W związku z tym standardem staje się dobieranie garniturów ślubnych szytych na miarę oraz idealnie dopasowanych do nich dodatków. Zapraszamy do zapoznania się z poradami naszych specjalistów, którzy wskazują uwagę na główne kryteria doboru garnituru ślubnego oraz elementów dekoracyjnych. Dzięki temu w dniu ślubu poczujesz się naprawdę wyjątkowo.

Jaki styl Cię interesuje?

Dobór garnituru ślubnego warto rozpocząć od wybrania określonego stylu. Standardowym wyborem od lat pozostają garnitury w klasycznej formie, jednak wybrani klienci decydują się na bardziej ekstrawaganckie wybory, które bardziej oddają ich indywidualny charakter. “Czy szyją Państwo w stylu boho?” słyszymy kilka razy w tygodniu. Odpowiedź brzmi: “Oczywiście!” Uwielbiamy sytuacje w których Pan Młody doskonale wie, czego chce. Wybór określonego stylu determinuje następnie dobór dodatków, czy też fasonu kreacji. A może powiesz, że jesteś tradycjonalistą i że dla Ciebie tylko smoking, surdut albo frak w ten dzień wchodzi w rachubę. Spokojnie. Jesteś pod właściwym adresem.

Mężczyzna przycinający koszulę na miarę

Dopasuj fason do swojej sylwetki

Kolejnym krokiem jest dopasowanie fasonu garnituru bezpośrednio do swojej sylwetki. Każdy mężczyzna ma nieco inną budowę ciała, dlatego tak ważne jest idealne dopasowanie stroju do danej osoby. Dzięki temu garnitur ślubny zapewni swobodę ruchów oraz sprawi, że w tym dniu pan ślubny będzie czuł się naprawdę wyjątkowo. Liczy się nie tylko fason, ale także dopasowanie kreacji do wzrostu mężczyzny. Rękawy i nogawki muszą być uszyte w punkt. Przyjmuje się, że rękaw powinien sięgać około 5 cm poniżej kości nadgarstka. Dużo łatwiej jest z nogawkami, które powinny opierać się delikatnie o but i w połowie zakrywać jego obcas. Wówczas uznaje się, że rękawy i nogawki są odpowiedniej długości. Wpływa to nie tylko na estetyczny wygląd pana młodego, ale także na jego swobodę ruchów.

Postaw na jakościowe tkaniny

W przypadku garnituru ślubnego warto postawić na sprawdzone tkaniny wysokiej jakości. Choć przełoży się to na większy koszt produkcji garderoby, to jednak zdecydowanie warto go ponieść. W końcu ślub jest wyjątkowym dniem, który z dużym prawdopodobieństwem się już nie powtórzy. To sprawia, że nie warto oszczędzać na tkaninie. Dobrej jakości garnitur ślubny posłuży nie tylko w tym dniu, ale także z powodzeniem będzie wykorzystywany przy innych odświętnych okazjach. Mimo wielokrotnej eksploatacji zachowa swój nienaganny wygląd i szyk.

Jako Spilliaert dystrybuujemy garnitury szyte na miarę renomowanego belgijskiego producenta SCABAL. To najwyższa rynkowa jakość, która spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Tego typu kreacje kategorii “Premium” doskonale sprawdzają się nie tylko na ślubie, ale również w innych sytuacjach. Już od września będziemy oferowali naszym klientom garnitury szyte na miarę pod marką Blueberry. Zadbamy w nich o atrakcyjne cenowo i jakościowo materiału, dzięki czemu będzie to wybór zoptymalizowany kosztowo i dostępny na każdą kieszeń.

Kilka nogawek spodni marki Borélio

Dodatki do garnituru

Skoro już wiemy, jak dobrać garnitur ślubny, to warto zastanowić się nad dodatkami. Dobór dodatków do garnituru zaczyna się od koszuli. Jej kołnierzyk warto dopasować do twarzy, aby zachować wszelkie proporcje. Przy mniejszych głowach stosuje się mniejsze kołnierzyki i odwrotnie. Zadbaj o to, aby mankiety koszuli delikatnie wystawały poza rękawy. Warto postawić na indywidualizm i nie zawsze dopasowywać kolorystyki koszuli do stroju panny młodej. Przy garniturach ślubnych standardowo stosuje się kamizelki. Do fraka wybiera się muchę, a do klasycznych garniturów idealnie pasuje krawat. Jego kolorystyka może być dopasowana do garnituru, a także dodatków w postaci zegarka lub bransoletki. Zegarek jako męska biżuteria idealnie uzupełnia kreację. Do tego ważny jest dobór paska, spinek do mankietów, czy ewentualnych szelek, które zastąpią pasek. Na końcu zadbaj o to, aby buty i skarpety były najwyższej jakości. Pod kątem obuwia warto sprawdzić naszą ofertę belgijskiego producenta AMBIORIX.

Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty garniturów, butów i dodatków do kreacji ślubnych dla mężczyzn. Zadbamy o Twoje zadowolenie i doskonałe samopoczucie w trakcie ślubu. Nasi eksperci odpowiedzą na wszelkie pytania lub wątpliwości.